Idea coachingu – zaufaj wiedzy profesjonalisty, daj się pokierować

Idea coachingu znana jest ludziom od czasów starożytnych, choć pod nieco innymi nazwami. Samo słowo coach w języku angielskim oznacza trenera, mistrza lub mentora – ludzi, którzy mają zadanie odpowiednio wyszkolić i pokierować swojego następcę – sportowca, rzemieślnika lub naukowca. W latach 70-tych bardzo mocno rozwinął się coaching, którego celem była pomoc w rozwoju osobistym i zawodowym – menadżerskim. O ile w kontekście typowo zawodowym coaching jest prawie zawsze równoważny ze szkoleniem (trenowaniem), to w kontekście rozwoju osobistego wiążę się on raczej z odpowiednim pokierowaniem w oparciu o fachową wiedzę.

Coaching modowy – kupując ubrania również warto zdać się na pomoc fachowca

Wraz z rozwojem internetu i sprzedaży internetowej słowo to nabrało kolejnych znaczeń, przeniosło się do niektórych gałęzi handlu i dziś pod hasłem coaching modowy (lub inaczej style coaching) rozumiemy profesjonalną pomoc udzielaną klientom sklepów odzieżowych przez doświadczonych, trenerów. Zjawisko to dotyczy głównie sklepów internetowych posiadających w swojej ofercie ubrania produkowane na stosunkowo niewielką skalę, szyte przez najczęściej lokalne szwalnie i pracownie krawieckie, dla których najwyższym priorytetem jest jakość. Połączenie tej jakości z fachową wiedzą trenera, staranny dobór stylizacji dokładnie pod oczekiwania, potrzeby oraz ciało konkretnej klientki, sprawia, że zakupy ubrań przez internet stają się prawdziwą przyjemnością. Poza zadowoleniem z idealnie skomponowanej stylizacji, warto też w obecnych czasach mieć świadomość, że taka praktyka kupowania ubrań jest bardzo proekologiczna. Świetnie dopasowane ubrania posłużą dłużej, brak konieczności robienia zwrotów do sklepu zaoszczędzi szkodliwych emisji do środowiska, podobnie jak wybór produktów lokalnych – nie ma potrzeby wieźć przez pół świata sukienki w grochy, do sklepu, w którym ostateczna jej cena w dużej mierze składa się z kosztów transportu, pozostając bez korelacji z jakością.

Style coaching w sklepie 3 sisters - kupuj świadomie i śmiało konsultuj swoje zakupy ze stylistą

W naszym sklepie indywidualne konsultacje coachingowe z trenerem dostępne są zarówno online, poprzez Zoom, Skype, Messenger, jak i fizycznie podczas organizowanych przez nas cyklicznie spotkań modowych (przeczytaj o nich tu). Potrzebujesz stylizacji na służbowe spotkanie, na uroczystość rodzinną lub po prostu chcesz ładnie wyglądać na co dzień w domu? Nie wahaj się umów się na  konsultacje – nasi  trenerzy są cierpliwi, z dużą dozą empatii podejdą do każdego problemu,  pomogą określić  Ci Twoje preferencje i oczekiwania a ty je wykorzystasz robiąc zakupy, zobaczysz, że  umiesz ubrać się modnie, gustownie i elegancko, zyskać komfort i zacząć przemawiać poprzez ubiór. Bo ubiór jako forma zewnętrzej emanacji naszej osobowości przemawia do wszystkich ludzi, z którymi się spotykamy, definiuje pierwsze wrażenie i wspomaga mowę ciała.